Zmarł Profesor Stanisław Bolkowski

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 14 lipca 2023 roku zmarł prof. dr inż. Stanisław Bolkowski, emerytowany profesor Politechniki Warszawskiej, związany z uczelnią od 1950 roku, wieloletni Dziekan Wydziału Elektrycznego oraz Prorektor Politechniki Warszawskiej. Miał 92 lata.

Był cenionym naukowcem i autorem wielu podręczników oraz prac naukowych z zakresu teorii obwodów elektrycznych i teorii pola elektromagnetycznego, członkiem Polskiej Akademii Nauk, działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich i jego wieloletnim Prezesem. Nauczyciel akademicki Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Metrologii Politechniki Białostockiej, wychowawca wielu pokoleń elektryków, doktor honoris causa Politechniki Śląskiej, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Na długo pozostanie w pamięci społeczności Wydziału Elektrycznego.

Pogrzeb Profesora odbędzie się w dniu 25.07.2023 r. o godzinie 14:30 na Cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie.
(Google maps: https://goo.gl/maps/pK4CYDSyHK28dwSs7)

Autokar na cmentarz południowy odjedzie w dniu 25.07.2023 o godz. 13.30 na parkingu „BIS” PW (pomiędzy WEiTI a dawną Stołówką Centralną).

Powrót pod Gmach Główny z cmentarza o godz. 16.30