Nowy podręcznik „Metody numeryczne”

Nakłademmetody_num_markiewicz Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się książka zatytułowana „Metody numeryczne. Wykłady na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej”. Autorami publikacji są prof. Tomasz Markiewicz, dr inż. Robert Szmurło  oraz prof. Stanisław Wincenciak. Jak wskazuje podtytuł książka jest przeznaczona dla studentów Wydziału Elektrycznego i stanowi kompendium wiedzy do wykładów i laboratoriów z przedmiotów prowadzonych na pierwszym i drugim stopniu studiów. W podręczniku opisano metody numeryczne dotyczące m.in. rozwiązywania wielkich układów równań, układów równań nadokreślonych, wyznaczania wartości i wektorów własnych oraz rozwiązywania równań różniczkowych cząstkowych.