Archiwa autora: Tomek

Konkurs na najlepszą pracę inżynierską

Zapraszamy Absolwentów Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Intel, która ufundowała następujące nagrody:
• Nagroda I – Intel® RealSense™ Tracking Camera T265
• Wyróżnienie – Intel Neural Compute Stick 2 powered by the Intel™ Movidius™ X VPU

W Konkursie mogą wziąć udział absolwenci I stopnia studiów na Wydziale Elektrycznym, którzy obronili prace dyplomowe w Instytucie Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych w semestrze 2018L lub 2018Z tj. od dnia 19.02.2018 do dnia 15.02.2019 r. Zgodnie z regulaminem, w Konkursie mogą wziąć udział prace dyplomowe ocenione zarówno przez opiekuna pracy jak i przez recenzenta na ocenę bardzo dobrą (ostateczna ocena na dyplomie nie jest brana pod uwagę). Prace dyplomowe należy zgłaszać do dnia 6 marca 2019 r., do godz. 12:00, wysyłając jej wersję elektroniczną wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres email:
konkurs_ieee_ietsip@ee.pw.edu.pl
W temacie wiadomości należy umieścić następujący zwrot: „Konkurs prac dyplomowych
IEEE”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Konkursu w Instytucie,
dr. inż. Bogdanem Dziadakiem, e-mail: bogdan.dziadak@ee.pw.edu.pl
Zapraszamy naszych Absolwentów do udziału w tym prestiżowym Konkursie!

Konferencja CPEE 2018

W tym roku odbędzie się 19 edycja konferencji CPEE traktującej o problemach współczesnej elektrotechniki. Tym razem uczestnicy spotkają się w malowniczo położonym miasteczku Banska Stiavnica na Słowacji. Obrady rozpoczną się 9 września i potrwają do 12 dnia tegoż miesiąca. Więcej informacji można znaleźć tutaj, bądź na dole strony w zakładce Linki Zewnętrzne.

Nasz Instytut w mediach

W ostatnich tygodniach pojawiły się wypowiedzi naszych pracowników w mediach. Na stronach agencji informacyjnej Newseria.pl na temat wyładowań atmosferycznych i pomiaru zużycia energii elektrycznej nowoczesnymi licznikami elektronicznymi wypowiedział się dr inż. Konrad Sobolewski.
Krótkiego wywiadu dla Polskiego Radia na podobny temat pomiaru zużycia energii elektrycznej przez energooszczędne urządzenia udzielił dr hab. Bartosz Sawicki.

Nowa książka, tym razem po rosyjsku

osowski_in_rusRosyjskie wydawnictwo naukowo-techniczne „Gorąca linia – – Telekom” wydało książkę prof. Stanisława Osowskiego p.t.: „Sieci neuronowe do przetwarzania informacji”. Profesor Stanisław Osowski jest uznanym autorem wielu pozycji z dziedziny przetwarzania sygnałów i eksploracji danych,
więc pojawienie się jego nowej książki jest zawsze warte odnotowania.

Seminarium nt. „Wybitnych Elektryków Polskich”

Szanowni KOLEDZY,

Kolejne seminarium SAiP OW SEP nt. „Wybitnych Elektryków Polskich” odbędzie się 7 grudnia (środa) w godz. 16:30-19:30, w salach S4 i S4 SK PW. Folder z programem jest w załączeniu.

Będziemy wspominać Profesorów: Bolesława Dubickiego i Antoniego Kilińskiego. Pierwszy był członkiem PAN, dyrektorem Insttyturu Maszyn Elektrycznych naszego Wydziału, a drugi – rektorem PW, dziekanem Wydziału Łącznosci oraz organizatorem informatyki na tym Wydziale (1960). W jego Zakładzie na PW skonstuowano pierwsze udane komputery produkowane seryjnie w Elwro (UMC-1 i UMC-10). Obaj byli swietnymi organizatorami.

Przy okazji – jak zwykle – posłuchamy referatów technicznych dotyczących najnowszych problemów elektryki i techniki, prezentowanych przez wybitnych fachowców.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Jeśli ktoś z Waszych kolegów lub znajomych interesuje się taką tematyką, to możecie go zaprosić w imieniu organizatorów.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
Andrzej Marusak
———————-
przewodniczacy SAiP OW

Konsultacje językowe w SJO

Studium Języków Obcych PW prowadzi konsultacje z języka angielskiego, niemieckiego
i rosyjskiego. Konsultacje są przeznaczone dla kadry naukowo-dydaktycznej naszej Uczelni. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Konferencja CPEE 2016

W tym roku odbędzie się 17 edycja konferencji CPEE traktującej o problemach współczesnej elektrotechniki. Obrady rozpoczną się 14 września i potrwają do 17 dnia tegoż miesiąca. Więcej informacji można znaleźć tutaj, bądź na dole strony w zakładce Linki Zewnętrzne.

Informatyka w Inżynierii Biomedycznej – nowa specjalność

plakat_v1-2-bio-inzSzanowni Studenci. Od semestru letniego roku ak. 2015/2016 uruchamiamy nową, bardzo ciekawą, specjalność na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku informatyka: Informatyka w Inżynierii Biomedycznej. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych.

 

Studencie! Zdobądź certyfikat LabVIEW

clad-250Dzięki umowie z firmą National Instruments, na Wydziale Elektrycznym istnieje możliwość zdobycia certyfikatu CLAD – Certified LabVIEW Associated Developer. Trzeba odbyć kurs i zdać egzamin. Więcej informacji można uzyskać w Zakładzie Systemów Informacyjno – Pomiarowych IETiSIP.