Archiwa autora: Tomek

Konferencja CPEE 2018

W tym roku odbędzie się 19 edycja konferencji CPEE traktującej o problemach współczesnej elektrotechniki. Tym razem uczestnicy spotkają się w malowniczo położonym miasteczku Banska Stiavnica na Słowacji. Obrady rozpoczną się 9 września i potrwają do 12 dnia tegoż miesiąca. Więcej informacji można znaleźć tutaj, bądź na dole strony w zakładce Linki Zewnętrzne.

Nasz Instytut w mediach

W ostatnich tygodniach pojawiły się wypowiedzi naszych pracowników w mediach. Na stronach agencji informacyjnej Newseria.pl na temat wyładowań atmosferycznych i pomiaru zużycia energii elektrycznej nowoczesnymi licznikami elektronicznymi wypowiedział się dr inż. Konrad Sobolewski.
Krótkiego wywiadu dla Polskiego Radia na podobny temat pomiaru zużycia energii elektrycznej przez energooszczędne urządzenia udzielił dr hab. Bartosz Sawicki.

Nowa książka, tym razem po rosyjsku

osowski_in_rusRosyjskie wydawnictwo naukowo-techniczne „Gorąca linia – – Telekom” wydało książkę prof. Stanisława Osowskiego p.t.: „Sieci neuronowe do przetwarzania informacji”. Profesor Stanisław Osowski jest uznanym autorem wielu pozycji z dziedziny przetwarzania sygnałów i eksploracji danych,
więc pojawienie się jego nowej książki jest zawsze warte odnotowania.

Seminarium nt. „Wybitnych Elektryków Polskich”

Szanowni KOLEDZY,

Kolejne seminarium SAiP OW SEP nt. „Wybitnych Elektryków Polskich” odbędzie się 7 grudnia (środa) w godz. 16:30-19:30, w salach S4 i S4 SK PW. Folder z programem jest w załączeniu.

Będziemy wspominać Profesorów: Bolesława Dubickiego i Antoniego Kilińskiego. Pierwszy był członkiem PAN, dyrektorem Insttyturu Maszyn Elektrycznych naszego Wydziału, a drugi – rektorem PW, dziekanem Wydziału Łącznosci oraz organizatorem informatyki na tym Wydziale (1960). W jego Zakładzie na PW skonstuowano pierwsze udane komputery produkowane seryjnie w Elwro (UMC-1 i UMC-10). Obaj byli swietnymi organizatorami.

Przy okazji – jak zwykle – posłuchamy referatów technicznych dotyczących najnowszych problemów elektryki i techniki, prezentowanych przez wybitnych fachowców.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Jeśli ktoś z Waszych kolegów lub znajomych interesuje się taką tematyką, to możecie go zaprosić w imieniu organizatorów.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
Andrzej Marusak
———————-
przewodniczacy SAiP OW

Konsultacje językowe w SJO

Studium Języków Obcych PW prowadzi konsultacje z języka angielskiego, niemieckiego
i rosyjskiego. Konsultacje są przeznaczone dla kadry naukowo-dydaktycznej naszej Uczelni. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Konferencja CPEE 2016

W tym roku odbędzie się 17 edycja konferencji CPEE traktującej o problemach współczesnej elektrotechniki. Obrady rozpoczną się 14 września i potrwają do 17 dnia tegoż miesiąca. Więcej informacji można znaleźć tutaj, bądź na dole strony w zakładce Linki Zewnętrzne.

Informatyka w Inżynierii Biomedycznej – nowa specjalność

plakat_v1-2-bio-inzSzanowni Studenci. Od semestru letniego roku ak. 2015/2016 uruchamiamy nową, bardzo ciekawą, specjalność na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku informatyka: Informatyka w Inżynierii Biomedycznej. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych.

 

Studencie! Zdobądź certyfikat LabVIEW

clad-250Dzięki umowie z firmą National Instruments, na Wydziale Elektrycznym istnieje możliwość zdobycia certyfikatu CLAD – Certified LabVIEW Associated Developer. Trzeba odbyć kurs i zdać egzamin. Więcej informacji można uzyskać w Zakładzie Systemów Informacyjno – Pomiarowych IETiSIP.

Podręcznik dla studentów

CAM00102_sOd stycznia można nabyć wydanie szóste podręcznika pt.: „Teoria obwodów elektrycznych. Zadania”. Autorami tej pozycji wydawniczej są Stanisław Bolkowski, Wiesław Brociek oraz Henryk Rawa. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa WNT i stanowi uzupełnienie podręczników zawierających podstawy teoretyczne obwodów elektrycznych. W zamyśle autorów jest przeznaczona dla studentów wydziałów elektrycznych i elektronicznych.

Nowe projekty realizowane w ZWNiKE

Profesor Jacek Starzyński podpisał umowę na realizację zadania pt.: „Opracowanie urządzeń generujących pośredniej częstotliwości” na łączną kwotę 12 825 tys. złotych. Zadanie to jest częścią dużego projektu „Impulsowe działa elektromagnetyczne” realizowanego na rzecz
bezpieczeństwa i obronności państwa w ramach konkursu NCBiR 1/PS/2014 przez konsorcjum w składzie WAT, PIT-Radwar, PW (ZWNiKE), PWr, PG, Centrum Techniki Morskiej, Kubara Lamina, MESKO oraz ZDZ Kraków. Całkowity koszt przedsięwzięcia opiewa na 81 mln. złotych.

To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem w ramach tego samego konkursu w zakładzie ZWNiKE oraz na innych wydziałach PW będzie realizowane zadanie pt.: „Opracowanie zabezpieczeń modułów elektronicznych instalowanych w urządzeniach mobilnych (pojazdach, obiektach latających, mobilnych systemach dowodzenia)” na łączną kwotę 11 900 tys. złotych. Na zakład (ZWNiKE) przypada suma 2 800 tys. złotych.

Panu prof. Jackowi Starzyńskiemu gratulujemy wielkiego sukcesu.