Seminarium nt. „Wybitnych Elektryków Polskich”

Szanowni KOLEDZY,

Kolejne seminarium SAiP OW SEP nt. „Wybitnych Elektryków Polskich” odbędzie się 7 grudnia (środa) w godz. 16:30-19:30, w salach S4 i S4 SK PW. Folder z programem jest w załączeniu.

Będziemy wspominać Profesorów: Bolesława Dubickiego i Antoniego Kilińskiego. Pierwszy był członkiem PAN, dyrektorem Insttyturu Maszyn Elektrycznych naszego Wydziału, a drugi – rektorem PW, dziekanem Wydziału Łącznosci oraz organizatorem informatyki na tym Wydziale (1960). W jego Zakładzie na PW skonstuowano pierwsze udane komputery produkowane seryjnie w Elwro (UMC-1 i UMC-10). Obaj byli swietnymi organizatorami.

Przy okazji – jak zwykle – posłuchamy referatów technicznych dotyczących najnowszych problemów elektryki i techniki, prezentowanych przez wybitnych fachowców.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Jeśli ktoś z Waszych kolegów lub znajomych interesuje się taką tematyką, to możecie go zaprosić w imieniu organizatorów.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
Andrzej Marusak